fbpx

Jak ten czas szybko leci, dopiero, co szykowaliśmy się do Świąt i Nowego Roku a tu już pierwszy tydzień lutego zaraz się kończy. I już teraz mogę Wam powiedzieć, że poległam na całej linii z moimi postanowieniami noworocznymi – chyba jestem zbyt leniwa i słabo zorganizowana a dodatkowo moje plany najwidoczniej były zbyt ambitne.

Jednym z moich postanowień noworocznych była zdecydowanie większa aktywność i obecność na blogu. A jak było/jest w rzeczywistości? Aż wstyd się przyznać, w styczniu opublikowałam tylko 1 tekst – „Opieka laktacyjna w Polsce a gdzie farmaceuta?” i to byłoby tyle z mojej strony i na mojej stronie na ten Nowy Rok.

Czy to już koniec? Czy już nie mam pomysłów, o czym pisać? Czy Wy już mnie nie czytacie?

Na wszystkie te pytania odpowiedz brzmi NIE!

Po pierwsze: żaden koniec z blogiem! – Może rzeczywiście jestem tutaj mało aktywna, ale mocno działam i przygotowuję różne projekty w realu (o czym mam nadzieje niedługo się przekonacie)

Po drugie: mam bardzo dużo pomysłów – tylko niestety doba jest za krótka:(, ale dam radę i już niedługo będą pierwsze tego oznaki!

Po trzecie: jesteście i czytacie – ostatnio sprawdziłam statystyki i muszę się Wam pochwalić a jednocześnie Wam podziękować, bo w styczniu mój blog odwiedziło 15025 Użytkowników!!! Jestem zaszczycona i jeszcze raz Wam mocno dziękuję:)

No dobrze, Was tu tyle zagląda a gdzie ja w tym czasie się ukryłam? Czy się leniłam? – Tak bardzo;) (jakby ktoś nie wyczuł to była ironia). Praca, dom, trójka dzieci, brak opiekunki to już chyba mówi samo przez siebie. Ale oprócz codziennych czynności i obowiązków zaangażowałam się w coś innego. W coś, co w moim przekonaniu jest bardzo potrzebne i niezwykle istotne. Niestety jednocześnie jest bardzo pracochłonne i czasochłonne.

O czym mówię?

O Fundacji Promocji Karmienia Piersią oraz o moim w niej udziale farmaceutycznym. Z inicjatywy Agaty i Małgosi i pozostałych Dziewczyn z Kwartalnika Laktacyjnego powstała Fundacja Promocji Karmienia Piersią a w niej dział farmacja i główna aktywność tego działu „Zapytaj o leki w czasie laktacji”.

leki w czasie laktacji

Tym działem zajmuję się ja!

Dostaję naprawdę dużo maili z pytaniami o bezpieczeństwo stosowania leków w czasie laktacji – od pytań bardzo prostych do pytań skomplikowanych. Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania muszę w spokoju usiąść i pomyśleć, czasem sprawdzić w książkach lub poszperać w bazach naukowych. To zajmuje sporo czasu, niemniej jednak staram się w miarę możliwości jak najszybciej, jak najlepiej i jak najrzetelniej odpowiadać na pytania.

I dlatego mnie tu nie było, nie ma i może czasami mnie nie będzie.

Czy żałuję? Absolutnie nie – po pierwsze, dlatego, że jest to naprawdę potrzebne, po drugie dlatego, że materiały, które przygotowuję odpowiadając na maile wykorzystam tu na blogu, a po trzecie dostaję maile zwrotne ze słowem dziękuję:)

Już niedługo na blogu zacznę publikować krótkie wpisy – 1 post – 1 substancja lecznicza i jej bezpieczeństwo w czasie karmienia piersią.

Ponadto, na podstawie przygotowanych materiałów, zamierzam stworzyć pierwszą w Polsce Laktacyjną Bazę Leków – strona już jest (TU) i mam nadzieję, że do wakacji ją uruchomię – także trzymajcie kciuki i mocno motywujcie mnie do tego:)

Mam też inne jeszcze aktywności związane z Fundacją oraz bardzo dużo pomysłów związanych z blogiem, dlatego absolutnie nie kończę a dopiero zaczynam i mam nadzieję, że będziecie mi towarzyszyć:)

pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do następnego wpisu:)

Magda


Opublikowano: 4 lut 2016 o 23:40