fbpx

Nazywam się Magdalena Stolarczyk

i z wykształcenia jestem doktorem nauk farmaceutycznych ale PRZEDE WSZYSTKIM jestem mamą Kuby, Ani i Małgosi.

Oprócz tego, że jestem farmaceutką i mamą trójki dzieci jestem również blogerką, autorką i współautorką publikacji w czasopismach branżowych, autorką stacjonarnych i internetowych szkoleń dla farmaceutów oraz certyfikowaną promotorką karmienia piersią.

Farmaceutom pomagam zdobywać nową wiedzę i umiejętności a pacjentom tłumaczę zawiłości leków, farmacji i medycyny oraz mówię jak bezpiecznie stosować leki u siebie i swoich dzieci.

Piszę o farmacji, o lekach, o dzieciach, o ich chorobach i o sposobach na przetrwanie kolejnego kataru, kaszlu, przeziębienia, choroby.

 Pomagam kobietom w ciąży i mamom karmiącym w wyborze bezpiecznej dla nich i ich dziecka farmakoterapii.

Swoją wiedzą dzielę się nie tylko tu na stronie ale również prowadzę szkolenia, warsztaty i wykłady zarówno dla rodziców jak i dla farmaceutów i innych pracowników służby zdrowia.

Swoją drogę z farmacją rozpoczęłam na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Warszawie, gdzie obroniłam pracę magisterską i uzyskałam tytuł magistra farmacji z wyróżnieniem. Po kilku latach na tym samym Wydziale (już Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) obroniłam swoją rozprawę doktorską i uzyskałam tytuł doktora nauk farmaceutycznych summa cum laude (z łac. z najwyższą pochwałą). Posiadam doświadczenie nie tylko w pracy naukowej, ale także w pracy dydaktycznej ze studentami jak również w pracy w aptece ogólnodostępnej.

Zdobyta przeze mnie wiedza oraz tytuły naukowe nie chronią mnie i mojej rodziny przed katarem, kaszlem, przeziębieniem czy bardziej lub mniej poważną chorobą. Wiadomo dzieci chorują a u nas chorują do potęgi trzeciej bo jest ich troje:)

Dlatego też łącząc swoją wiedzę zdobytą na studiach, w pracy na uczelni oraz doświadczenie z apteki a przede wszystkim z codziennego życia stworzyłam stronę farmaceuta-radzi, gdzie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zapraszam Cię do zapoznania się z tym co robię

BLOG

Od bloga się zaczęło i wszystko na nim się znajduje. Znajdziesz tu wpisy, ze wszystkich kategorii, zarówno te najnowsze jak i starsze.

Kliknij TU, żeby przejść do bloga.

LAKTACYJNA BAZA LEKÓW

Pierwsza polskojęzyczna baza, opisująca bezpieczeństwo stosowania leków w czasie laktacji, oparta na najnowszych źródłach naukowych.

Kliknij TU, żeby przejść do Laktacyjnej Bazy Leków.

SZKOLENIA FARMACEUTYCZNE

Prowadzę szkolenia, warsztaty, wykłady zarówno dla rodziców jak i farmaceutów i innych pracowników służby zdrowia.

Kliknij TU, żeby przejść do szkoleń farmaceutycznych.

MEDBLOGGERS

MedBloggers to pierwsze w Polsce spotkanie edukacyjne medyków aktywnych w sieci. Warsztaty, szkolenia, inspiracje, motywacje i networking – wszystko po to aby lepiej działać w sieci i docierać z rzetelną wiedzą medyczną do pacjentów.

Kliknij TU, żeby przejść do MedBloggers.

LEKI TO NIE CUKIERKI

Kampania edukacyjna, mająca na celu szerzenie właściwej wiedzy dotyczącej bezpiecznego stosowania leków. Warsztaty dla dzieci, materiały edukacyjne – nauka przez zabawę.

Kliknij TU, żeby przejść do Leki to nie cukierki.

SKLEP

Tutaj znajdziesz zarówno darmowe jak i płatne materiały edukacyjne, szkolenia i kursy – zarówno dla specjalistow jak i pacjentów.

Niedługo więcej informacji

Ale niestety nie znajdziesz tu informacji co zrobić, żeby w ogóle nie chorować lub co zrobić, żeby natychmiast wyzdrowieć (bo takiej magicznej wiedzy nie posiadam).

Ale za to napiszę:

  • jak działają leki/suplementy diety/wyroby medyczne/środki specjalnego przeznaczenia żywieniowego
  • jak je bezpiecznie stosować
  • na co zwrócić szczególną uwagę stosując je u siebie i u swoich dzieci
  • jak ja sobie poradziłam (lub radzę) z infekcjami swoich dzieci
  • jak bezpiecznie stosować leki w czasie ciąży i w czasie karmienia

Jeżeli…

Chcesz przeczytać o czym i jak piszę? –  zapraszam na blog

Interesują Cię kwestie dotyczące bezpieczeństwa stosowania leków w czasie laktacji? – zapraszam do Laktacyjnej Bazy Leków

Masz pomysł na współpracę ze mną? –  zapraszam – współpraca

Pozdrawiam i życzę zdrowia:)

Magdalena Stolarczyk