fbpx

Jeżeli…

 • jesteś rodzicem i Twoje dziecko zachorowało a Ty jesteś zagubiona/-y wśród tych wszystkich leków (zapisanych przez lekarza lub polecanych przez farmaceutę)…
 • jesteś rodzicem i Twoje dziecko czasem/często choruje a Ty jesteś już zmęczona/-y ciągłym jego katarem, kaszlem, przeziębieniem, chorobą…
 • jesteś rodzicem i Twoje dziecko nie choruje a Ty chcesz się dowiedzieć co zrobić, żeby tak zostało…
 • jesteś w ciąży i nie wiesz co powinnaś przyjmować oraz jakie leki możesz bezpiecznie stosować…
 • karmisz piersią i nie wiesz czy możesz bezpiecznie przyjmować leki…
 • nie jesteś rodzicem a chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o lekach, suplemantach diety, wyrobach medycznych…

To dobrze trafiałaś/-eś:)

Nazywam się Magdalena Stolarczyk

i z wykształcenia jestem doktorem nauk farmaceutycznych ale PRZEDE WSZYSTKIM jestem mamą Kuby, Ani i Małgosi.

Oprócz tego, że jestem farmaceutką i mamą trójki dzieci jestem również blogerką, autorką i współautorką publikacji w renomowanych czasopismach zagranicznych, autorką stacjonarnych i internetowych szkoleń dla farmaceutów oraz certyfikowaną promotorką karmienia piersią.

Farmaceutom pomagam zdobywać nową wiedzę i umiejętności a rodzicom tłumaczę zawiłości farmacji oraz mówię jak bezpiecznie stosować leki u siebie i swoich dzieci.

Piszę o farmacji, o lekach, o dzieciach, o ich chorobach i o sposobach na przetrwanie kolejnego kataru, kaszlu, przeziębienia, choroby.

 Pomagam mamom karmiącym w wyborze bezpiecznej dla nich i ich dziecka farmakoterapii.

Swoją wiedzą dzielę się nie tylko tu na stronie ale również prowadzę szkolenia, warsztaty i wykłady zarówno dla rodziców jak i dla farmaceutów i innych pracowników służby zdrowia.

Zapraszam Cię do zapoznania się z tym co robię

Swoją drogę z farmacją rozpoczęłam na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Warszawie, gdzie obroniłam pracę magisterską i uzyskałam tytuł magistra farmacji z wyróżnieniem. Po kilku latach na tym samym Wydziale (już Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) obroniłam swoją rozprawę doktorską i uzyskałam tytuł doktora nauk farmaceutycznych summa cum laude (z łac. z najwyższą pochwałą). Posiadam doświadczenie nie tylko w pracy naukowej, ale także w pracy dydaktycznej ze studentami jak również w pracy w aptece ogólnodostępnej.

Zdobyta przeze mnie wiedza oraz tytuły naukowe nie chronią mnie i mojej rodziny przed katarem, kaszlem, przeziębieniem czy bardziej lub mniej poważną chorobą. Wiadomo dzieci chorują a u nas chorują do potęgi trzeciej bo jest ich troje:)

Dlatego też łącząc swoją wiedzę zdobytą na studiach, w pracy na uczelni oraz doświadczenie z apteki a przede wszystkim z codziennego życia stworzyłam stronę farmaceuta-radzi, gdzie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Ale niestety nie znajdziesz tu informacji co zrobić, żeby w ogóle nie chorować lub co zrobić, żeby natychmiast wyzdrowieć (bo takiej magicznej wiedzy nie posiadam).

Ale za to napiszę:

 • jak działają leki/suplementy diety/wyroby medyczne/środki specjalnego przeznaczenia żywieniowego
 • jak je bezpiecznie stosować
 • na co zwrócić szczególną uwagę stosując je u siebie i u swoich dzieci
 • jak ja sobie poradziłam (lub radzę) z infekcjami swoich dzieci
 • jak bezpiecznie stosować leki w czasie ciąży i w czasie karmienia

Jeżeli…

Chcesz przeczytać o czym i jak piszę? –  zapraszam na blog

Interesują Cię kwestie dotyczące bezpieczeństwa stosowania leków w czasie laktacji? – zapraszam do Laktacyjnej Bazy Leków

Masz pomysł na współpracę ze mną? –  zapraszam – współpraca

Pozdrawiam i życzę zdrowia:)

Magdalena Stolarczyk