fbpx

Zawsze uważałam, nadal tak uważam i zawsze będę tak uważała, że zawód farmaceuty jest zawodem bardzo odpowiedzialnym i wymagającym. Wymaga nie tylko ukończenia studiów, zaliczenia wszystkich egzaminów, odbycia stażu i znalezienia pracy – i potem to już jakoś poleci. Otóż nie – potem to już tylko trudniej, coraz bardziej odpowiedzialniej, coraz bardziej wymagająco i coraz więcej nauki – i to już nie podawanej jak na tacy (tak jak na studiach) tylko zdobywanej we własnym zakresie. Farmaceuta cały czas powinien a wręcz musi dokształcać się oraz poszerzać i uzupełniać swoją wiedzę. Tylko kiedy? – Jak jest praca? Jak jest dom? Jak są obowiązki? Jak jeszcze by się chciało trochę relaksu/odpoczynku/przyjemności? Kiedy i jak wygospodarować czas na kilkugodzinne szkolenia? Ciężko… – wiem to z własnego doświadczenia. Każdy z nas boryka się z takim brakiem czasu i wtedy z pomocą przychodzą nam nowe rozwiązania – szkolenia internetowe – zapewne znane większości z Was:)

I właśnie o takich szkoleniach internetowych chciałam Wam dzisiaj napisać. A właściwie może nawet nie tyle o szkoleniach co o platformie która je w Internecie udostępnia.

farmaceuta radzi współpraca doctrinaPlatforma o której piszę powyżej to Doctrina. Jest to internetowy portal dla farmaceutów, który powstał w 2013 roku w Słowenii. W 2014 roku Doctrina została Laureatem nagrody dla najlepszego start-up w 2014 roku Diggit Best Start-up 2014. Od 2015 roku Doctrina obecna jest w Polsce a jej usługi dostępne są w także w Chorwacji, Rumunii i Rosji.

Ideą Doctriny jest dotarcie z fachową, merytoryczną i rzetelną wiedzą do farmaceutów. Wiedza ta jest przekazywana w postaci krótkich, kilkuminutowych szkoleń internetowych. Szkolenia dostępne są na platformie i w każdej chwili mogą być odtworzone i obejrzane przez farmaceutę.

Zrzut ekranu 2017-03-24 22.17.06

Doctrina to dwa typy szkoleń – pierwszy typ to szkolenia produktowe – krótkie, kilkuminutowe filmiki prezentujące najważniejsze informacje o danych produktach dostępnych w aptece. Te filmy przygotowywane są przez producentów, którzy za pośrednictwem internetowego portalu Doctrina docierają ze swoim produktem do dużej ilości farmaceutów.

Od niedawna Doctrina to również drugi typ szkoleń – szkoleń merytorycznych, powiększających wiedzę i zwiekszających umiejętnosci farmaceutów. I wśród tych szkoleń dostępne już niedługo będą szkolenia na punkty edukacyjne dla farmaceutów!

Dlaczego o tym piszę?

  • Bo po pierwsze: uważam, że forma szkoleń, jaką oferuje Doctrina jest ciekawa, interesująca i warta wypróbowania.
  • Bo po drugie: uważam, że każdy farmaceuta potrzebuje źródeł skąd będzie czerpać wiedzę do swojej codziennej pracy.
  • Bo po trzecie: uważam, że można poszerzać swoją wiedzę nie tylko w czasie stancjonarnych szkoleń i konferencji.
  • Bo po czwarte: uważam, że można zdobywać nową wiedzę w sposób ciekawy i interesujący a jednocześnie niewymagający poświęcania kilku godzin na wysłuchiwanie wykładów.
  • A po piąte – Bo Doctrina to także szkolenia na punkty dla farmaceutów.

Aby uczestniczyć (oglądać) szkolenia na platformie Doctrina trzeba być na niej zarejestrowanym – TU. Można tego dokonać w dwojaki sposób – albo poprzez swoją aptekę (lub sieć aptek) albo indywidualnie – wystarczy wypełnić formularz i poczekać na aktywację swojego konta.

Zachęcam Was bardzo gorąco do zarejestrowania się na portalu Doctrina i zapoznania się z ofertą ich szkoleń. Tym bardziej, że już od poniedziałku (27.03.2017r) dostępne będzie tam całkowicie bezpłatne szkolenie na 4 punkty miękkie, którego jestem autorką.

Krótko o tym szkoleniu – już 27 marca 2017 roku na platformie Doctrina rozpocznie się cykl 5 krótkich szkoleń pod wspólnym tytułem »Karmienie piersią – wybrane aspekty. Rola preparatów wspomagających laktację« Po wysłuchaniu tego szkolenia uzyskacie certyfikat na 4 punkty miękkie. Partnerem tego szkolenia jest Firma NutroPharma – pomysłodawca kampanii Mleko Mamy Rządzi.

mleko-mamy-rzadzi

Szkolenie składać się będzie z 5 krótkich filmów, które będą pojawiały się na platformie Doctrina w każdy poniedziałek (od 27 marca – do 27 kwietnia) i będą dostępne aż do 22 maja. Aby uzyskać certfikat na 4 punkty miękkie należy wysłuchać wszystkie części cyklu!

Ale to nie wszystko, bo oprócz szkolenia na punkty miękkie już niedługo będzie dostępne  bardzo interesujące szkolenie na punkty twarde, w którym też uczestniczę:)

Podsumowując – Platforma Doctrina to dobra alternatywa dla szkoleń tradycyjnych, to doskonała możliwość poszerzenia swojej wiedzy i wyjątkowa okazja do zdobycia punktów edukacyjnych. Dlatego jeszcze raz serdecznie zapraszam i do Doctriny i na moje szkolenie »Karmienie piersią – wybrane aspekty. Rola preparatów wspomagających laktację«.

Więcej informacji o szkoleniu “Karmienie piersią – wybrane aspekty. Rola preparatów wspomagających laktację”, aktualne informacje z tym związane i wiele innych  – u mnie na blogu, na fanpage’u i na dedykowanym wydarzeniu.