fbpx

O mojej kampanii edukacyjnej Leki to nie cukierki mówię i piszę ostatnio dużo, bo aktualnie się tym zajmuję i bardzo jestem zaangażowana w ten projekt.

O założeniach kampanii Leki to nie cukierki możecie przeczytać TU i TU, a o tym jak wpadłam na pomysł tej kampanii TU a o tym kto mnie wspiera w tym projekcie TU.

Do wystartowania kampanii i do pierwszych warsztatów dla dzieci przygotowywałam się od dłuższego czasu – najpierw było planowanie w głowie, potem rozmowy z Mężem i ze znajomymi, którzy podobnie jak ja czuli potrzebę takiego projektu edukacyjnego. Potem planowanie na kartce, zakupy i druk materiałów. Aż w końcu wystartowałam:)

Oficjalne inauguracja kampanii edukacyjnej Leki to nie cukierki miała miejsce na 7.10.2017 na konferencji Food and Health Conference, organizowanej przez Annę Makowską – znaną jako Doktorania.pl.

Sama Ania mówi o sobie, że jest „matką chrzestną” kampanii Leki to nie cukierki. I rzeczywiście tak jest – to ona kopnęła mnie w…, zmobilizowała, uwierzyła w pomysł i nie pozwoliła mi się z niego wycofać i poddać.

Konferencja Food & Health Conference to wyjątkowe wydarzenie w trakcie którego wiedza i konkrety dotyczące zdrowego trybu życia zostają podane na luzie i w przyjemny sposób. W kwietniu, w Gdyni, odbyła się pierwsza edycja Foood and Helath Conference i zebrała bardzo pozytywne opinie – ja tam byłam i poprowadziłam wykład „Leki i karmienie piersią”. Warszawska edycja, to już druga edycja tego wydarzenia i powiem szczerze, że bardzo udana. Z tego co wiem, niedługo kolejne edycje tej konferencji w kolejnych miastach Polski.

Właśnie na tej konferencji swoją oficjalną inaugurację miała kampanii Leki to nie cukierki i tam premierowo poprowadziłam warsztaty dla dzieci.

Całość wyszła super:) oprócz pogadanki, rozmowy, nauki, zabawy i robienia maści był czas na tańce, wygłupy i śmiech. Dzieci dowiedziały się kim jest farmaceuta, co to są leki, kto może podawać im leki, gdzie należy je kupować i czym należy je popijać. Oprócz tego sprawdziły jakie informacje znajdują się na opakowaniach i na ulotkach dołączonych do produktów leczniczych.

Na koniec dzieci samodzielnie przygotowały maść – a miś LEKuś jako ekspert ocenił je i wręczył dzieciom prezenty – książeczki edukacyjne.

Jestem przekonana, że informacje i wiedza, jaką dzieci zdobyły w trakcie warsztatów przyda się im w życiu.

Poniżej galeria zdjęć z warsztatów – autorstwa niezawodnego fotografa Marka – Marek Kordek Photography.

więcej zdjęć już niedługo:)