fbpx

Jeżeli

  • Jesteś mamą (przyszłą lub obecną) i interesujesz się kwestiami związanymi z karmieniem piersią
  • Karmisz piersią i nie wiesz, czy możesz bezpiecznie przyjmować leki
  • Jesteś w ciąży i przygotowujesz się do karmienia piersią
  • Zawodowo zajmujesz się kobietami w okresie ciąży, porodu i laktacji
  • Chcesz poznać inne mamy z okolicy i miło spędzić czas

Zapraszam Cię na spotkanie ze mną “Leki i karmienie piersią” , na którym będę mówić o bezpieczeństwie stosowania leków w czasie laktacji.

Jeżeli jeszcze mnie nie znasz to pozwól, że się przedstawię:)

Nazywam się Magdalena Stolarczyk i z wykształcenia jestem doktorem nauk farmaceutycznych, ale PRZEDE WSZYSTKIM jestem mamą trójki cudownych dzieci: Kuby, Ani i Małgosi.

Łącząc swoją wiedzę zdobytą na studiach oraz doświadczenie z apteki a przede wszystkim z codziennego życia założyłam ten blog, na którym piszę o farmacji, o lekach, o dzieciach, o sposobach na przetrwanie kolejnego kaszlu, kataru, przeziębienia czy infekcji a także o lekach w ciąży i w czasie laktacji. Jestem również redaktorką Kwartalnika Laktacyjnego – pierwszego w Polsce niezależnego magazynu o karmieniu piersią i rodzicielstwie bliskości oraz specjalistką ds. farmacji Fundacji Promocji Karmienia Piersią.

Ze względu na charakter mojego bloga, współpracę z Kwartalnikiem Laktacyjnym i Fundacją Promocji Karmienia Piersią oraz liczne napływające do mnie maile i zapytania, wiem przed jak dużym problemem i dylematem stają mamy karmiące, kiedy muszą zastosować u siebie lek.

Często zadają sobie pytania:

Co zrobić? Czy mam stosować leki? Czy te leki są bezpieczne dla mojego dziecka? Jaki mogą mieć wpływ na maleństwo? Czy mogą mu zaszkodzić? A może lepiej odstawić dziecko od piersi albo nie brać leków i samo przejdzie? 

I niestety często, ze strachu przed niekorzystnym oddziaływaniem leku na dziecko, mamy rezygnują z leczenia lub co gorsza decydują się odstawić maleństwo od piersi.

A NIEPOTRZEBNIE!!!

Bowiem okazuje się, że istnieje, tak naprawdę tylko niewielka ilość substancji leczniczych bezwzględnie przeciwwskazanych w czasie laktacji, a większość leków może być stosunkowo bezpiecznie stosowana w okresie karmienia piersią, oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem, w rekomendowanych i odpowiednich dawkach oraz przy zachowaniu określonych środków ostrożności…

i o tym chciałabym opowiedzieć na spotkaniu, na które bardzo serdecznie zapraszam.

Spotkanie – gdzie i kiedy?

Lokalizacja:

Klubokawiarnia Karuzella, Ul. Zamiejska 5, Warszawa

Data, godzina:

26 kwietnia 2016 godzina 13:00

Współorganizatorzy:

Klubokawiarnia Karuzella

Koszt:

Spotkanie jest bezpłatne.

Zapisy:

Zapisy mailowo: kontakt@farmaceuta-radzi.pl lub poprzez formularz zgłoszeniowy http://www.klub-karuzella.pl/formularz-zgloszeniowy

Do zobaczenia:)