fbpx

Internet zbliża ludzi. Ułatwia poznawanie nowych osób, umożliwia nowe znajomości – i to nie tylko wirtualne, ale i realne, rzeczywiste i namacalne. Co więcej daje nowe szanse i perspektywy rozwoju, uczy, bawi, rozwija i motywuje. Z każdym kolejnym dniem przekonuję się o tym bardziej i bardziej. Gdyby nie Internet i mój blog nie poznałabym wielu fantastycznych osób, nie podjęłabym się wielu różnych działalności i nie byłabym tu gdzie jestem. Ale dzisiaj nie o tym.

Jakiś czas temu wybrałam się na konferencję Wenusjanki. Był to cykl spotkań dla kobiet przedsiębiorczych, w trakcie których oprócz poznawania historii osób, które odniosły sukces, można było miło spędzić czas, poznać inne osoby i nawiązać z nimi relacje biznesowe.

Nikogo nie znałam, usiadłam na jakimś wolnym miejscu a po chwili miejsca obok mnie zajęły inne dziewczyny. Jak to na takich spotkaniach bywa, na początku wydarzenia był czas, aby zapoznać się z sąsiadkami, powiedzieć coś o sobie i wysłuchać innych. Obok mnie siedziała bardzo sympatyczna dziewczyna – Kasia. Bardzo uważnie słuchała tego co ja mówię a potem powiedziała krótko o sobie. Mówiła, że jest położną i że pracuje w szpitalu. Pamiętam, że jej spokój i umiejętność słuchania zrobiły na mnie przeogromne wrażenie. Pamiętam też, że kawałek razem wracałyśmy i chwilę rozmawiałyśmy. Ujęła mnie ta dziewczyna i jej sposób bycia niesamowicie.

Czas mijał, a my gdzieś w tej wirtualnej rzeczywistości mijałyśmy się, spotykałyśmy się, czasem rozmawiałyśmy – tak po prostu gdzieś nasze internetowe drogi się krzyżowały. Pamiętam też, że tak jak ja, Kasia brała udział w IV Forum Przedsiębiorczych Mam a w czasie V Forum Przedsiębiorczych Mam, razem stanęłyśmy na scenie – ja prowadziłam FPM a Kasie mówiła o swoim sposobie na łączenie pracy i macierzyństwa.

Katarzyna Płaza-Piekarzewska – bo o niej mowa – to położna z pasji, zamiłowania i wykształcenia. To również redaktorka naczelna portalu zapytajpolozna.pl na którym w sposób jasny, prosty, przystępny i zrozumiały dla wszystkich porusza kwestie związane z ciążą, porodem, połogiem, karmieniem piersią i macierzyństwem. W tym roku jej portal obchodzi okrągłe urodziny – 10-te!!! Z tej okazji Kasia zdecydowała się zorganizować pierwsze tego typu wydarzenie – konferencję „Siła kobiecości w macierzyństwie”. Motywacją do zorganizowania tej konferencji, jak mówi sama Kasia „była chęć dzielenia się wiedzą o cudzie narodzin oraz to, by poród każdej kobiety budził w niej pozytywne skojarzenia”

zapytaj_polozna_web

Do udziału w konferencji Kasia zaprosiła ekspertów – którzy „poruszą kwestie związane z tak ważnym wsparciem Matek w pierwszym etapie rodzicielstwa, budowaniem poczucia własnej wartości oraz wyznaczaniem granic. Autorka książki “Matka Młodej Matki” – Justyna Dąbrowska opowie, o znaczeniu relacji z własną matką po narodzinach dziecka. O podróżowaniu z dziećmi będzie mówić Natalia Sitarska współtwórczyni bloga “Tasteaway”. Na koniec Joanna Sakowska założycielka “Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”, powie Nam o znaczeniu komunikacji w pokonywaniu trudności wychowawczych”

Podczas konferencji będzie można posłuchać jeszcze: Joanny Pietrusiewicz z Fundacji Rodzić po Ludzku, Magdaleny Modlibowskiej z Fundacji Wsparcia Rodzin “Po Adopcji”, Katarzyny Płaza-Piekarzewskiej ZapytajPolozna.pl, Magdy Macyszyn i Michaliny Gajewskiej Family Coaching”.

Oprócz bardzo ciekawych prelekcji, w czasie konferencji będzie można wziąć udział w jednym z czterech warsztatów:

  • Jak mądrze połączyć pracę i macierzyństwo – coach Magda Macyszyn i coach Justyna Kuźnik-Duda
  • Moc wyrażania uczuć w relacjach z dziećmi – trenerki Szkoły dla rodziców Anna Czuba i Małgorzata Zacharias
  • Mama wraca do pracy aspekty prawne – prawnik Katarzyna Łodygowska
  • Zdrowe gotowanie dla całej rodziny – dietetyk Daria Rybicka

Czytając o tej konferencji, jak również słuchając Kasi (na Instastories) jestem przekonana, że warto wziąć udział w tej konferencji. Ja będę na pewno! Co więcej mam zaszczyt być patronem medialnym, co dla mnie jest ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem. Dlatego też bardzo gorąco zachęcam Was do tego aby również się tam wybrać:)

Konferencja odbędzie się 19 października 2017 roku na Warszawskiej Pradze przy ul. Mińskiej 65 .

Więcej informacji i zapisy na stronie: zapytajpolozna.pl/konferencja

Patronami medialni wydarzenia są: Brioko, Chcemy Być Rodzicami, CzasDzieci.pl, Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych “Dobrze urodzeni”, Daria Rybicka Dietetyk, DoktorAnia.pl, Familie.pl, Family Coaching, Farmaceuta-radzi.pl, Festiwal Chustowy #nicminiewisi, Fundacja Po Adopcji, Fundacja Roro, inspiratornia.edu.pl, Kikimora, PaniSwojegoCzasu.pl, ToWśrodku.pl, Splot, Maluchy.pl, MamaLekarz.pl, Mammazine, Moroszka i Zakamarki.