fbpx

Mam wyrzuty sumienia bo ostatnio rzadko jestem tu u siebie na stronie….

Ale to nie oznacza, że o Was nie myślę:)

Minione dwa tygodnie obfitowały w wiele wydarzeń, które (przyznaję się bez bicia) odciągnęły mnie od pisania – no może nie tak do końca bo jeden post – Kwas foliowy – niezbędny przed i w czasie ciąży udało mi się popełnić:)

Czytaliście?

Zdradzę, że kolejny już w drodze:)

No ale co się ze mną działo?

Po pierwsze i najważniejsze długi weekend z Rodziną – przecież każdy potrzebuje trochę odpoczynku, odsapnięcia, wyłączenia się od pracy i naładowania akumulatorów – prawda?

A co oprócz tego?

Jeszcze przed długim weekendem (28 kwietnia 2015r) miałam możliwość uczestniczyć w spotkaniu Klubu Mam organizowanym przez firmę Bayer i portal MamaDu

IMG_4515a

ale o tym przygotuję oddzielny wpis ale już zdradzę, że będą prezenty dla Was:)

Natomiast dzisiaj opowiem Wam o moim ostatnim poniedziałku –

krótko pisząc

było mocno MOTYWACYJNIE

a dokładnie:

W miniony poniedziałek miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim zorganizowanym w Domu Książki MDM przez wydawnictwo Mamania. Spotkanie poprowadziła Agata Aleksandrowicz – autorka bloga Hafija – blog matki karmiącej a  bohaterką była Autorka książki „Mamy, wracamy” – Marta Waszczuk.

IMG_4560a

Marta Waszczuk – mama trójki dzieci, absolwentka SGH, certyfikowany coach i trener biznesu, prezeska Fundacji Be Proactive, założycielka Klubu Przedsiębiorczych Mam i autorka książki „Mamy, wracamy”.

Samo spotkanie było bardzo przyjemne i miłe – posłuchałam o pracy mam oraz o możliwościach jakie przed nami Mami stoją – nawet zabrałam głos w dyskusji:) Zobaczyłam na własne oczy i tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że dzieci to nie przeszkoda w osiąganiu celu a wręcz motywacja! Ponadto ktoś wreszcie głośno powiedział (co prawda już to wiedziałam wcześniej ale pierwszy raz usłyszałam o tym głośno), że praca nie dla pieniędzy a dla samorealizacji, rozwoju osobistego i uznania to też PRACA (czyli to co ja teraz robię:)) i warto poświęcać się temu co się kocha nawet jeśli nie jest to w tym momencie żyła złota…

A książka… książkę zakupiłam…  dostałam dedykacje od Autorki (dziękuję) i czytam…

Szczerze… na początku myślałam, że to kolejny poradnik, kolejna książka do postawienia na półce, kolejny kurzo-zbieracz (sorry Marta)…

Ale im dłużej czytam tym coraz bardziej się do niej przekonuję i jestem pod coraz to większym pozytywnym wrażeniem!!! – brakowało mi takiej książki!

Jeszcze rok temu „siedząc” w domu z dziećmi byłam zagubiona, sfrustrowana, pełna lęku i poczucia winy oraz braku chęci do działania a przede wszystkim tak naprawdę nie wiedziałam co ze sobą zrobić dalej… Wielka miłość i świadomość ogromnej odpowiedzialności za trójkę wspaniałych Dzieciaków nie pozwoliła mi na podjęcie pełnoetatowej pracy. Musiałam znaleźć coś innego – i szkoda, że tej książki nie było wcześniej – zaoszczędziłabym sobie wielu nieprzespanych nocy:) i na pewne pomysły wpadłabym wcześniej:)

Książka „Mamy, wracamy” zawiera dużo rad, wskazówek, pomysłów, motywacji i pełno pozytywnej energii. Autorka przedstawia różne możliwości pracy lub zatrudnienia (a wbrew pozorom jest ich naprawdę dużo), pomaga określić mocne strony, radzi jak zorganizować codzienność i skąd czerpać wsparcie i siły. Ponadto Autorka daje masę przydatnych wskazówek: Jak założyć działalność gospodarczą? Jak szukać pracy? Jak napisać biznesplan? Jak przygotować się do pierwszego tygodnia w pracy? Jak radzić sobie ze stresem? I jak być szczęśliwą Mamą?

greener

Co prawda nie dotarłam jeszcze do końca ale już mogę polecić ją tym z Was, które zastanawiają się Co dalej?

Jeżeli tego nie wiecie – to myślę, że warto przeczytać książkę „Mamy, wracamy” i poszukać pomysłu na siebie razem z Martą:).

A jeżeli chcecie posłuchać Marty Waszczuk osobiście jest ku temu doskonała okazja – Inspirująca konferencja dla aktywnych Mam – Forum przedsiębiorczych Mam.

Ja się wybieram – ktoś jeszcze?

Czy jeszcze gdzieś byłam? Tak – po raz pierwszy uczestniczyłam w Konferencji Wenusjanki oraz zafundowałam sobie profesjonalną sesję rodzinną na Dzień Matki w MagiczneChwile.pl  – ale o tym następnym razem:)


Opublikowano: 10 maj 2015 o 22:23