fbpx

Zdając na studia farmaceutyczne widziałam siebie w aptece za pierwszym stole – to był mój plan, moje oczekiwania i marzenia. Ale lata studiów mijały, czas płynął a wraz z nim moje postrzeganie roli farmaceuty w społeczeństwie zmieniało się.  Już nie widziałam farmaceutów tylko i wyłącznie w aptece ale zaczęłam dostrzegać inne możliwości i perspektywy. Jedną z takich perspektyw była/jest współpraca farmaceuty z lekarzami na oddziałach szpitalnych. Taki układ nie tylko pozwalałby na odpowiednią i właściwą farmakoterapię pacjentów, zmniejszałby ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ale również obniżał koszty leczenia. Niestety rzeczywistość nie jest taka różowa – taka współpraca wiąże się również z wieloma wyzwaniami.

I tym wszystkim i wielu innym dodatkowym kwestiom poświęcona będzie konferencja – „Farmaceuta na oddziale szpitalnym – korzyści i wyzwania”, która odbędzie się 22 kwietnia 2017 w budynku Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Będzie to pierwsza tego typu konferencja w Polsce, która ma za zadanie zwiększenie świadomości pracowników ochrony zdrowia dotyczącej udziału farmaceutów klinicznych w interdyscyplinarnych zespołach, zajmujących się pacjentami.

Organizatorami konferencji są:

  • Katedra i Zakład Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Komisja Farmakologii i Farmacji Klinicznej oraz Terapii Komitetu Terapii i Nauk o Leku PAN
  • Polskie Towarzystwo Farmakologii Klinicznej i Terapii
  • Studenckie Koło Naukowe Farmakologii Klinicznej

Program dwudniowej konferencji to wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne prowadzone przez specjalistów nie tylko z Polski ale również z  krajów Unii  Europejskiej. Wykładowcy posiadają praktyczne doświadczenie z zakresu  współpracy  lekarzy  oraz  farmaceutów. Więcej o programie konferencji na stronie wydarzenia – TU.

Konferencja skierowana jest nie tylko do farmaceutów, ale także do lekarzy, przedstawicieli innych zawodów medycznych, studentów i doktorantów. Rejestracja trwa do 31 marca 2017 roku i odbywa się przez formularz rejestracyjny na stronie wydarzenia – TU.

Opłata konferencyjna: 50 zł (studenci: 30 zł).

W imieniu organizatorów jak i swoim – jako patrona medialnego – serdecznie zapraszam na to wydarzenie.