parac

Paracetamol to nazwa substancji leczniczej o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Może się (ta substancja lecznicza) znajdować się w różnych lekach o różnych nazwach handlowych np.: Apap, Calpol, Codipar, Efferalgan, Pedicetamol, Panadol, Paracetamol Farmina, Paracetamol Hasco, Paracetamol Galena i inne….

O paracetamolu pisałam wcześniej: http://farmaceuta-radzi.pl/paracetamol/

Leki zawierające paracetamol (tak jak i inne leki) to nie cukierki!!!! Należy stosować ostrożnie !!!! Żeby sobie nie zaszkodzić należy zwracać szczególną uwagę na skład danego leku – może bowiem się okazać, że dwa produkty o różnych nazwach handlowych mogą zawierać tą samą substancję leczniczą np.: paracetamol.

Opublikowano: 4 mar 2015 o 15:52